Kalendarium

p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 

DRODZY RODZICE.

Zgodnie z wytycznymi MEN dotyczącymi realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego zdalnie - nauczyciele przygotowali propozycje zajęć, zabaw czy ćwiczeń dla dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Utworzone zostały konta na poczcie mailowej, skąd można pobrać materiały i wykorzystać je dowolnie. Będą one sukcesywnie aktualizowane.

Gr. I i II – skarbybledmunda@onet.pl

Gr. III i IV – przedszkole.jozefa@wp.pl

Gr. V i VI – promyczki.dobroci@onet.pl

Hasła do kont można uzyskać od nauczycieli, dzwoniąc do przedszkola lub w gr. V i VI
u  członków  Rady Rodziców.

Zachęcamy rodziców do zaglądania na te konta, zapewniamy o pamięci i modlitwie. Życzymy przede wszystkim zdrowia i ……..  do miłego zobaczenia.

Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania
w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane. Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom
i z dziećmi.

Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych. Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk. Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe. Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.

Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń
w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

(z poradnika MEN dotyczącego kształcenia na odległość)

 

 

 

OGŁOSZENIE

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji 23.03.2020 r. r została podana
do wiadomości lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
w postepowaniu rekrutacyjnym – na tablicy ogłoszeń w przedszkolu. Nie zamieszczamy listy na stronie internetowej ze względu na RODO.

Z związku z ogłoszeniem stanu epidemii w kraju – będzie możliwość uzyskania informacji telefonicznie (17 857 14 14, 17 857 18 16) lub przez e-mail (przejoz@op.pl).

Należy pamiętać, że zakwalifikowanie dziecka nie jest jednoznaczne
z przyjęciem do przedszkola. Należy potwierdzić wolę posłania dziecka
do przedszkola do dn. 3.04.2020 r.

Można to uczynić wysyłając druk potwierdzenia pocztą elektroniczną (skan albo zdjęcie) lub w formie  papierowej (należy wrzucić druk do skrzynki
na listy w budynku przedszkola).

 

Godziny pracy

dni powszednie
6.30 - 16.30

Nasz adres

Location map

Płatności

Nasz YouTube

Subskrybuj