Moje ulubione miejsce na Słocinie
-
3 czerwca, 2026
W maju został ogłoszony Projekt Literacko – Fotograficzny “Moje ulubione miejsce na Słocinie”. Stanowi on jeden z elementów szerszego programu “Ojczyzna w sercu zapisana”, który realizujemy w naszym przedszkolu. Zadaniem było ukazanie na fotografii ulubionego miejsca w swojej najbliższej okolicy i napisanie, dlaczego jest dla dziecka i jego bliskich ważne. Wpłynęło 17 prac z grup: I, II, IV, V i VI. Ukazały piękne tereny naszej dzielnicy: m. in. park im. Władysława Szafera, las – w tym z ukrytą w nim kapliczką, teren za Zielonymi Tarasami (dawny cmentarz choleryczny), który teraz jest miejsce spacerów, ulicę Szajerów, kościół parafialny z jego otoczeniem i przedszkole św. Józefa. Przedszkolaki które dostarczyły prace, zostały obdarowane na początku czerwca upominkami. Patriotyzm buduje się małymi kroczkmi, tworząc więź z rodziną, najbliższą okolicą i miejscami z którymi ma kontakt dziecko. Mamy nadzieję, że udział w projekcie sprzyjał osiągnięciu tego celu. Stworzona przez koordynatorki projektu – panią Karolinę i panią Agatę – wystawa na korytarzu, przyciąga spojrzenia wiele przedszkolaków. Mamy nadzieję, że ukazane w ten sposób piękno Słociny zachęci do poznawania jej uroków i historii.
