Warsztaty chemiczne na UR gr. 6
-
27 maja, 2026
W słoneczną środę wyruszyliśmy z zerówkowiczami na warsztaty chemiczne na Uniwersytet Rzeszowski. Podróż odbyliśmy autobusem miejskim, więc już sama ta wyprawa przyniosła sporo emocji. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Ubrani w fartuszki, z rękawiczkami na rękach, mogliśmy się poczuć, jak prawdziwi chemicy. Stworzyliśmy chemicznego kameleona, lustro w probówce, obserwowaliśmy wytrącanie osadu i wykrywanie białka. Widzieliśmy rozwarstwianie kolorów i oglądaliśmy różne kryształy. To był wspaniały czas, w którym nauka łączyła się z zabawą. Składamy ogromne podziękowania studentom z Koła Naukowego Chemików “Kryształ” UR, którzy poprowadzili warsztaty. Jesteśmy szczególnie wdzięczni pani profesor UR Monice Stompor – Gorący, która opiekuje się kołem, za zaproszenie nas do udziału w tak ciekawych zajęciach.
