Błogosławiony
Edmund Bojanowski

Kalendarium

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Czas Wielkiego Postu to czas wyjątkowy, szczególny, ale i bardzo trudny. To czas duchowej walki, zmagań... i oczyszczenia wewnętrznego. To czas, kiedy Jezus zaprasza nas, abyśmy razem z Nim wyszli na pustynię, weszli w te obszary naszego życia, które są dla nas niewygodne, niezrozumiałe. Czas zbierania odwagi do tego, abyśmy potrafili stawić czoła temu, czego tak naprawdę się boimy, lękamy. Czas, w którym stawiamy krok naprzód. Jeżeli jesteś człowiekiem, który doświadczył duchowej pustyni, to twoim zadaniem jest wyruszyć w drogę wraz z Mistrzem z Nazaretu, aby wyprowadzić innych z ich pustyni, z ich bezsensu, z ich beznadziei, ku życiu, ku przyjaźni. Wyprowadzić, aby mogli spotkać Jezusa, który jest twoim Panem, Bratem, Przyjacielem, aby mieli życie w pełni.

Post w naszym rozumieniu wiąże się zwykle z podjęciem jakiegoś wyrzeczenia, jak np. rezygnacją z jedzenia słodyczy, ograniczenie oglądaniem telewizji lub korzystania z komputera. Istnieje także wiele innych, twórczych możliwości zbliżenia się do Boga poprzez praktykowanie postu, np.:

1. Podejmij post od gniewu i nienawiści. Codziennie daj swym najbliższym dodatkową porcję miłości.
2. Podejmij post od osądzania innych. Zanim kogoś potępisz, przypomnij sobie, jak Jezus odnosi się do twoich upadków.
3. Podejmij post od upadania na duchu. Trzymaj się mocno obietnicy Jezusa, że Bóg ma dla ciebie najlepszy z możliwych planów (Jr 29,11).
4. Podejmij post od narzekania. Kiedy będziesz miał ochotę narzekać, zamknij oczy i przypomnij sobie małe radości, jakimi obdarowuje cię Jezus.
5. Podejmij post od uczucia żalu do innych i goryczy. Pracuj nad przebaczaniem tym, którzy cię zranili.)

Wielki Post możecie przeżyć na dwa sposoby jak te dwa "kawałki korony cierniowej" Jedni mogą rozkwitnąć inni zardzewieć, chociaż wszyscy mamy takie same szanse rozwoju, bo zanurzono nas w "wodzie żywej" - w Chrystusie-wszyscy do Niego należymy przez sakrament chrztu świętego.

 

Godziny pracy

dni powszednie
6.30 - 17.00

Płatności

Nasz YouTube

Subskrybuj