Błogosławiony
Edmund Bojanowski

Kalendarium

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Miłość Boga jest darmowa, a Kościół daje nam naprawdę wiele okazji do tego, by tego doświadczyć.
Jest to jedna z wielu form jest uzyskanie odpustu zupełnego. Stolica Apostolska zgodziła się na nią w 2002 r.
Odpust zupełny, a więc co?
„Przebaczone winy, darowane długi” - Każdy z nas zna tę piosenkę „Arki Noego”, w której między innymi śpiewa się: „nic nie będę dłużna oprócz miłości”.
Te słowa chyba najbardziej oddają sens odpustów w Kościele katolickim. Dlaczego? Ponieważ odpust to: Darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy, którego dostępuje wierny odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela ze skarbca zasług Chrystusa i świętych (1471 KKK).
Rodzajów odpustów jest oczywiście wiele. Większość z nich jest okolicznościowa, jednak nie tylko. Taką niezwykłą i jednocześnie łatwo dostępną jest odpust za pomocą Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Święta Faustyna zapisała słowa Boga w swoim Dzienniczku: Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby grzesznik był najzatwardzialszy, jeżeli tylko raz zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego (Dz. 687).

Warunki
Rzeczywiście, ogromna Łaska, o której mówił Bóg, to całkowite odpuszczenie win za grzechy. Jakie więc trzeba spełnić warunki, by uzyskać taki odpust?

– odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, wystawionego publicznie lub też przechowywanego w tabernakulum;
– odbyć sakramentalną;
– przyjąć Komunię; – pomodlić się w intencjach Ojca Świętego;
– być w całkowitej wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
Jak głosi dekret ze stycznia 2002 r., „jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.
Co dalej?
Dla chcącego nic trudnego. Łaska odpustu zupełnego jest więc w zasięgu naszej ręki. Bóg pozostawia nam tak ogromną wolność, że nie zmusza nas do niczego, a jednocześnie oferuje niesamowite łaski. Wyraźnie więc widać, że decyzja należy do nas: czy chcemy się nawrócić do Boga, czy nie. Jeśli tylko się na to zdecydujemy, mamy wiele realnych możliwości. Odpust taki, z wyjątkiem własnej śmierci, można przyjmować tylko raz dziennie. Czy jest lepszy sposób na to, by doświadczać Królestwa Bożego już tutaj, na ziemi?

Źródło: https://misyjne.pl/odpust-zupelny-za-koronke-milosierdzia-bozego

Godziny pracy

dni powszednie
6.30 - 17.00

Płatności

Nasz YouTube

Subskrybuj