Błogosławiony
Edmund Bojanowski

Kalendarium

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Doczekaliśmy wspaniałych czasów, w których nasza Ojczyzna świętuje okrągłą 100-ną rocznicę, od kiedy na nowo pojawiła się na mapach świata. Z tej okazji podjęliśmy w przedszkolu szereg inicjatyw, aby uczcić nasz kraj, kształtować postawę patriotyczną u dzieci i przywiązanie do Niej, a także przedstawić im patriotyzm jako jedną z najważniejszych wartości w życiu.
Pod opieką p. Haliny Kozłowskiej, p. Anny Hawro i p. Sylwii Szymańskiej został przeprowadzony w czterech najstarszych grupach (dzieci 5 i 6 letnie) konkurs "Kocham Polskę", w ramach którego powstały prace plastyczne inspirowane piosenką patriotyczną.
Kilkoro rodziców z dziećmi zaangażowało się do konkursu fotograficznego "Moja mała Ojczyzna", którego koordynatorkami były p. Małgorzata Cesarz i p. Andżelika Tereszkiewicz.
S. Justyna Sieniawska wraz z p. Jolantą Demkiewicz zorganizowały Przedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej, w którym mogły wziąć udział wszystkie przedszkolaki, przygotowane pod okiem swoich rodziców.
 W miesiącu listopadzie nauczycielki zadbały, aby wraz z dziećmi odwiedzić miejsca pamięci narodowej i mogiły żołnierzy, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. W grupach poruszane były tematy patriotyczne, przedstawiono dzieciom symbole narodowe i ukazywano historię naszego kraju.
W dniu 9.11.2018, grupa 3 pod opieką s. Barbary Dereń przygotowała dla pozostałych dzieci przedstawienie ukazujące dzieje naszego kraju, a po nim cała przedszkolna wspólnota wzięła udział w akcji "Bijemy rekord dla Niepodległej" i pięknie wyśpiewała 4 zwrotki polskiego hymnu narodowego. Splendoru uroczystości dodały biało-czerwone stroje, w które były ubrane dzieci.
Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej "Piękna nasza Polska cała", zorganizowanym w przez Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Budziwoju. Na scenie jako reprezentanci naszej placówki wystąpili: solista Mikołaj Zawadzki w piosence "Piesń o wodzu miłym" oraz dwa zespoły rodzinne: państwo Barbara i Jarosław Prusowie z córkami w utworze "Jak szło wojsko raz ulicą" i pani Ewelina Oczoś z córką i synem w piosence "Matczyne ręce".

Data wydarzenia: 
niedziela, 11 Listopad, 2018 - 00:00

Godziny pracy

dni powszednie
6.30 - 17.00

Płatności

Nasz YouTube

Subskrybuj