Błogosławiony
Edmund Bojanowski

Kalendarium

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Wydarzenia

Czerwiec to czas pożegnalnych występów i podziękowań.
Nie mogło zabraknąć także wdzięczności skierowanej do Pana Boga, za cały rok opieki nad naszą przedszkolną wspólnotą.
Zgromadziliśmy się wspólnie z siostrami, całym gronem pedagogicznym, pracownikami przedszkola, rodzicami i oczywiście dziećmi z wszystkich grup.
Na Mszy świętej, odprawionej pod przewodnictwem x. Przemka, przedszkolaki zaangażowały się w śpiew, niesienie darów i modlitwę wiernych.
Na tej pięknej Eucharystii, modliliśmy się jednocześnie o spokojne wakacje.

Życzymy Wszystkim naszym przedszkolakom i ich rodzinom wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku! 

 

Data wydarzenia: 
czwartek, 22 Czerwiec, 2023 - 15:30
Lokalizacja: 
Kościół parafialny

Czas biegnie nieubłaganie.
Dla wielu rodziców i nauczycieli wydaje się, że jakby wczoraj dzieci z gr. 5 i 6 przyszły pierwszy raz do przedszkola.
A tu minęły lata i przyszedł czas pożegnań.
Pora do szkoły, by poznawać nowych przyjaciół, odkrywać nowe miejsca i zdobywać nieznaną wiedzę.
Dzieci z obu grup pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.
Radości i wzruszeń było mnóstwo.
Uroczyste pożegnanie zerówek uświetnili rodzice, przedstawiając “Kaczkę dziwaczkę”.
Publiczność był zachwycona, a występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Wszystkim naszym zerówkowiczom, życzymy wielu sukcesów w szkole!
Zachowamy Was w pamięci i otaczamy Was i Wasze rodziny modlitwą. 

 
Data wydarzenia: 
piątek, 16 Czerwiec, 2023 - 16:00

Nasze przedszkolaki miały wspaniała możliwość zobaczenie prawdziwego samochodu policyjnego, a także motocyklu.
Każde z uśmiechem pozowało do zdjęcia, siedząc na nim.
Z uwagą obserwowały jak specjalnie szkolony pies wykonywał komendy, a także dowiedziały się, jak należy się chronić w razie ataku psa.
Spotkanie z policjantami było wspaniałą atrakcją dla naszych milusińskich.
Serdeczne podziękowania dla taty Lilianki, za umożliwienie nam przeżycia tak ekscytujących chwil.
Zapraszamy do obejrzenie galerii z tego wydarzenia.

 
Data wydarzenia: 
wtorek, 13 Czerwiec, 2023 - 09:00

W ramach świętowania Dnia Dziecka, została zorganizowana olimpiada dla przedszkolaków z dwóch przedszkoli katolickich naszego osiedla, tj. Przedszkola św. Rocha i Przedszkola św. Józefa.
Radości ze wspaniałej zabawy i sportowego współzawodnictwa było co niemiara laugh Dzieci ubrane w koszulki podkreślające przynależność do danej drużyny - swojej grupy - prezentowały umiejętności sportowe.
Uśmiechnięte buzie dzieci, a także ich opiekunów biorących udział w olimpiadzie, świadczą najlepiej o tym, że zabawa była wspaniała!
Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał złoty medal, który z dumą prezentował na piersi.
Serdeczne podziękowanie dla pani Ani i pana Grzegorza, którzy przygotowali konkurencje i przysporzyli przedszkolakom mnóstwo radości.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

 

Data wydarzenia: 
środa, 7 Czerwiec, 2023 - 09:30
Lokalizacja: 
Sala gimnastyczna Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie

Trudno sobie wyobrazić bardziej skromnego i jednocześnie wielkiego Patrona, niż św. Józef. Jego pokora, ufność i całkowite zawierzenie siebie i swojej rodziny Panu Bogu, jest dla nas lekcją i wzorem, ku któremu chcemy dążyć. Co roku staramy się, by postać naszego Patrona, była wspominana i rozsławiana.
W czasie Eucharystii sprawowanej przez księdza proboszcza Mariusza Matuszewskiego, zawierzyliśmy całą naszą przedszkolną wspólnotę opiece tego wielkiego świętego. Dzień później, tj. 22.03.2023 r. odbył się natomiast Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości o św. Józefie, w którym wzięły udział przedszkolaki z placówek prowadzonych przez siostry służebniczki z prowincji przemyskiej. Dzieci śpiewem, tańcem i słowem oddały cześć św. Józefowi.

W naszych sercach pozostaną piękne wspomnienia i ogromna wdzięczność dla wszystkich sióstr, pań i rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzieci i organizację tego spotkania.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z tych wydarzeń.

Data wydarzenia: 
środa, 22 Marzec, 2023 - 10:00

Praca w naszym przedszkolu ruszyła pełną parą od początku września. Nie sposób jednak mówić o właściwym rozpoczęciu, bez Mszy świętej inaugurującej nowy rok przedszkolny. Na Eucharystii, którą odprawił ksiądz Proboszcz, powierzyliśmy wszystkie nasze plany, marzenia i starania, podejmowane każdego dnia. Prosiliśmy o opiekę Maryi, naszego patrona św. Józefa, a także bł. Edmunda Bojanowskiego. W oprawę muzyczną oprócz
s. Beatki, czynnie włączyli się rodzice naszych przedszkolaków, za co serdecznie im dziękujemy. Dziewczynki i chłopcy z grupy 6, wypowiedzieli słowa modlitwy wiernych, a dzieci z grupy 3, włączyły się w procesję z darami.

Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom i bliskim naszych przedszkolaków,
za obecność i wspólną modlitwę. 

Data wydarzenia: 
piątek, 30 Wrzesień, 2022 - 15:30
Lokalizacja: 
kościół parafialny pw. św. Rocha i św. Marcina

W uroczystość świętego Józefa obchodziliśmy święto patronalne naszego przedszkola połączone z celebrowaniem uroczystej Eucharystii i poświęceniem nowej figury św. Józefa.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego - ważnego dla naszej społeczności - wydarzenia :)

Data wydarzenia: 
piątek, 19 Marzec, 2021 - 09:30

Tegoroczne ferie w naszej placówce zostały ubogacone wyjątkowym spotkaniem z niezwykłymi gośćmi.
11 lutego do przedszkola zawitały niesamowite panie, które swą pasją do edukacji zarażają dzieciaki.
Tym razem przeniosły wszystkich w tajemniczy świat dalekiego wschodu. „W dalekiej Azji… czyli ruszamy w podróż do Japonii” - taki tytuł miały warsztaty prowadzone przez panią Agnieszkę Haremzę, Cecylię Wilk oraz Barbarę Wilk, które tworzą firmę AC Edukacja.
Dzieci nie tylko poznały Azję z jej położenia na mapie i ciekawostek, ale same mogły poczuć się jak mieszkańcy Japonii, ucząc się kilku liter japońskich. Przez zabawę uczyły się witać i żegnać zgodnie w tamtejszą tradycją oraz poznały zwyczaje tego regionu świata. Uatrakcyjnieniem warsztatów był oryginalny strój japoński, w którym zaprezentowała się pani Basia.
Dzieci z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, których najmilszą i najzabawniejszą częścią było wykonanie czapki techniką origami, co zostało uwieńczone na pamiątkowych zdjęciach.

s. Justyna Sieniawska

Data wydarzenia: 
poniedziałek, 11 luty, 2019 - 00:00

Doczekaliśmy wspaniałych czasów, w których nasza Ojczyzna świętuje okrągłą 100-ną rocznicę, od kiedy na nowo pojawiła się na mapach świata. Z tej okazji podjęliśmy w przedszkolu szereg inicjatyw, aby uczcić nasz kraj, kształtować postawę patriotyczną u dzieci i przywiązanie do Niej, a także przedstawić im patriotyzm jako jedną z najważniejszych wartości w życiu.
Pod opieką p. Haliny Kozłowskiej, p. Anny Hawro i p. Sylwii Szymańskiej został przeprowadzony w czterech najstarszych grupach (dzieci 5 i 6 letnie) konkurs "Kocham Polskę", w ramach którego powstały prace plastyczne inspirowane piosenką patriotyczną.
Kilkoro rodziców z dziećmi zaangażowało się do konkursu fotograficznego "Moja mała Ojczyzna", którego koordynatorkami były p. Małgorzata Cesarz i p. Andżelika Tereszkiewicz.
S. Justyna Sieniawska wraz z p. Jolantą Demkiewicz zorganizowały Przedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej, w którym mogły wziąć udział wszystkie przedszkolaki, przygotowane pod okiem swoich rodziców.
 W miesiącu listopadzie nauczycielki zadbały, aby wraz z dziećmi odwiedzić miejsca pamięci narodowej i mogiły żołnierzy, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. W grupach poruszane były tematy patriotyczne, przedstawiono dzieciom symbole narodowe i ukazywano historię naszego kraju.
W dniu 9.11.2018, grupa 3 pod opieką s. Barbary Dereń przygotowała dla pozostałych dzieci przedstawienie ukazujące dzieje naszego kraju, a po nim cała przedszkolna wspólnota wzięła udział w akcji "Bijemy rekord dla Niepodległej" i pięknie wyśpiewała 4 zwrotki polskiego hymnu narodowego. Splendoru uroczystości dodały biało-czerwone stroje, w które były ubrane dzieci.
Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej "Piękna nasza Polska cała", zorganizowanym w przez Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Budziwoju. Na scenie jako reprezentanci naszej placówki wystąpili: solista Mikołaj Zawadzki w piosence "Piesń o wodzu miłym" oraz dwa zespoły rodzinne: państwo Barbara i Jarosław Prusowie z córkami w utworze "Jak szło wojsko raz ulicą" i pani Ewelina Oczoś z córką i synem w piosence "Matczyne ręce".

Data wydarzenia: 
niedziela, 11 Listopad, 2018 - 00:00

Wrzesień jest dla Polaków miesiącem szczególnym, ze względu na rocznicę wybuchu II wojny światowej, bohaterską obronę i dzieje naszego kraju podczas okupacji niemieckiej. Wspominamy też licznych Polaków, którzy z narażeniem własnego życia pomagali prześladowanym Żydom. Najbardziej rozpoznawalną polską Sprawiedliwą wśród Narodów Świata jest Irena Sendlerowa. W tym strasznym wojennym okresie, niosła pomoc żydowskim dzieciom. Dla upamiętnienia tej niezwykle odważnej kobiety i wielu innych osób, które wraz z nią niosły pomoc zamkniętym w gettcie warszawskim ludziom, powstał w Rzeszowie, przy ul. Kopernika 18A , mural. Inicjatorem jego powstania było Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów z Markowej. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Obraz powstał na budynku znajdującym się na obszarze, gdzie w czasie wojny znajdowało się rzeszowskie getto, a obecnie w pobliżu jest park i plac poświęcony jego ofiarom.

Uroczyste otwarcie muralu, uświetnili swoją obecnością: córka Ireny Sendlerowej – Janina Zgrzembska, rzecznik praw dziecka - Marek Michalak, podkarpacka  kurator oświaty - Małgorzata Rauch, dyrektor oddziału IPN w Rzeszowie - Dariusz Iwaneczko oraz wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko. Wśród zgromadzonej młodzieży była także delegacja dzieci z naszego przedszkola, które wyróżniały się swoimi strojami galowymi. Przedszkolaki miały zaszczyt rozmawiać z panią Janiną oraz rzecznikiem praw dziecka.

W nawiązaniu do bohaterskiej postawy Ireny Sendlerowej, która ratowała najmłodszych dotkniętych piekłem wojny, nie mogło zabraknąć na tej uroczystości naszych przedszkolaków. Pragniemy, jako wychowawcy tej placówki wpajać dzieciom najpiękniejsze wartości i ideały oraz uczyć poszanowania dla ludzkiego życia.

Hanna Wróbel i Justyna Mach
Data wydarzenia: 
piątek, 7 Wrzesień, 2018 - 12:30
Lokalizacja: 
ul. Kopernika 18A, Rzeszów

Strony

Godziny pracy

dni powszednie
6.30 - 17.00

Płatności

Nasz YouTube

Subskrybuj