Błogosławiony
Edmund Bojanowski

Kalendarium

p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Wydarzenia

Praca w naszym przedszkolu ruszyła pełną parą od początku września. Nie sposób jednak mówić o właściwym rozpoczęciu, bez Mszy świętej inaugurującej nowy rok przedszkolny. Na Eucharystii, którą odprawił ksiądz Proboszcz, powierzyliśmy wszystkie nasze plany, marzenia i starania, podejmowane każdego dnia. Prosiliśmy o opiekę Maryi, naszego patrona św. Józefa, a także bł. Edmunda Bojanowskiego. W oprawę muzyczną oprócz
s. Beatki, czynnie włączyli się rodzice naszych przedszkolaków, za co serdecznie im dziękujemy. Dziewczynki i chłopcy z grupy 6, wypowiedzieli słowa modlitwy wiernych, a dzieci z grupy 3, włączyły się w procesję z darami.

Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom i bliskim naszych przedszkolaków,
za obecność i wspólną modlitwę. 

Data wydarzenia: 
piątek, 30 Wrzesień, 2022 - 15:30
Lokalizacja: 
kościół parafialny pw. św. Rocha i św. Marcina

W uroczystość świętego Józefa obchodziliśmy święto patronalne naszego przedszkola połączone z celebrowaniem uroczystej Eucharystii i poświęceniem nowej figury św. Józefa.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego - ważnego dla naszej społeczności - wydarzenia :)

Data wydarzenia: 
piątek, 19 Marzec, 2021 - 09:30

Tegoroczne ferie w naszej placówce zostały ubogacone wyjątkowym spotkaniem z niezwykłymi gośćmi.
11 lutego do przedszkola zawitały niesamowite panie, które swą pasją do edukacji zarażają dzieciaki.
Tym razem przeniosły wszystkich w tajemniczy świat dalekiego wschodu. „W dalekiej Azji… czyli ruszamy w podróż do Japonii” - taki tytuł miały warsztaty prowadzone przez panią Agnieszkę Haremzę, Cecylię Wilk oraz Barbarę Wilk, które tworzą firmę AC Edukacja.
Dzieci nie tylko poznały Azję z jej położenia na mapie i ciekawostek, ale same mogły poczuć się jak mieszkańcy Japonii, ucząc się kilku liter japońskich. Przez zabawę uczyły się witać i żegnać zgodnie w tamtejszą tradycją oraz poznały zwyczaje tego regionu świata. Uatrakcyjnieniem warsztatów był oryginalny strój japoński, w którym zaprezentowała się pani Basia.
Dzieci z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, których najmilszą i najzabawniejszą częścią było wykonanie czapki techniką origami, co zostało uwieńczone na pamiątkowych zdjęciach.

s. Justyna Sieniawska

Data wydarzenia: 
poniedziałek, 11 luty, 2019 - 00:00

Doczekaliśmy wspaniałych czasów, w których nasza Ojczyzna świętuje okrągłą 100-ną rocznicę, od kiedy na nowo pojawiła się na mapach świata. Z tej okazji podjęliśmy w przedszkolu szereg inicjatyw, aby uczcić nasz kraj, kształtować postawę patriotyczną u dzieci i przywiązanie do Niej, a także przedstawić im patriotyzm jako jedną z najważniejszych wartości w życiu.
Pod opieką p. Haliny Kozłowskiej, p. Anny Hawro i p. Sylwii Szymańskiej został przeprowadzony w czterech najstarszych grupach (dzieci 5 i 6 letnie) konkurs "Kocham Polskę", w ramach którego powstały prace plastyczne inspirowane piosenką patriotyczną.
Kilkoro rodziców z dziećmi zaangażowało się do konkursu fotograficznego "Moja mała Ojczyzna", którego koordynatorkami były p. Małgorzata Cesarz i p. Andżelika Tereszkiewicz.
S. Justyna Sieniawska wraz z p. Jolantą Demkiewicz zorganizowały Przedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej, w którym mogły wziąć udział wszystkie przedszkolaki, przygotowane pod okiem swoich rodziców.
 W miesiącu listopadzie nauczycielki zadbały, aby wraz z dziećmi odwiedzić miejsca pamięci narodowej i mogiły żołnierzy, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. W grupach poruszane były tematy patriotyczne, przedstawiono dzieciom symbole narodowe i ukazywano historię naszego kraju.
W dniu 9.11.2018, grupa 3 pod opieką s. Barbary Dereń przygotowała dla pozostałych dzieci przedstawienie ukazujące dzieje naszego kraju, a po nim cała przedszkolna wspólnota wzięła udział w akcji "Bijemy rekord dla Niepodległej" i pięknie wyśpiewała 4 zwrotki polskiego hymnu narodowego. Splendoru uroczystości dodały biało-czerwone stroje, w które były ubrane dzieci.
Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej "Piękna nasza Polska cała", zorganizowanym w przez Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Budziwoju. Na scenie jako reprezentanci naszej placówki wystąpili: solista Mikołaj Zawadzki w piosence "Piesń o wodzu miłym" oraz dwa zespoły rodzinne: państwo Barbara i Jarosław Prusowie z córkami w utworze "Jak szło wojsko raz ulicą" i pani Ewelina Oczoś z córką i synem w piosence "Matczyne ręce".

Data wydarzenia: 
niedziela, 11 Listopad, 2018 - 00:00

Wrzesień jest dla Polaków miesiącem szczególnym, ze względu na rocznicę wybuchu II wojny światowej, bohaterską obronę i dzieje naszego kraju podczas okupacji niemieckiej. Wspominamy też licznych Polaków, którzy z narażeniem własnego życia pomagali prześladowanym Żydom. Najbardziej rozpoznawalną polską Sprawiedliwą wśród Narodów Świata jest Irena Sendlerowa. W tym strasznym wojennym okresie, niosła pomoc żydowskim dzieciom. Dla upamiętnienia tej niezwykle odważnej kobiety i wielu innych osób, które wraz z nią niosły pomoc zamkniętym w gettcie warszawskim ludziom, powstał w Rzeszowie, przy ul. Kopernika 18A , mural. Inicjatorem jego powstania było Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów z Markowej. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Obraz powstał na budynku znajdującym się na obszarze, gdzie w czasie wojny znajdowało się rzeszowskie getto, a obecnie w pobliżu jest park i plac poświęcony jego ofiarom.

Uroczyste otwarcie muralu, uświetnili swoją obecnością: córka Ireny Sendlerowej – Janina Zgrzembska, rzecznik praw dziecka - Marek Michalak, podkarpacka  kurator oświaty - Małgorzata Rauch, dyrektor oddziału IPN w Rzeszowie - Dariusz Iwaneczko oraz wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko. Wśród zgromadzonej młodzieży była także delegacja dzieci z naszego przedszkola, które wyróżniały się swoimi strojami galowymi. Przedszkolaki miały zaszczyt rozmawiać z panią Janiną oraz rzecznikiem praw dziecka.

W nawiązaniu do bohaterskiej postawy Ireny Sendlerowej, która ratowała najmłodszych dotkniętych piekłem wojny, nie mogło zabraknąć na tej uroczystości naszych przedszkolaków. Pragniemy, jako wychowawcy tej placówki wpajać dzieciom najpiękniejsze wartości i ideały oraz uczyć poszanowania dla ludzkiego życia.

Hanna Wróbel i Justyna Mach
Data wydarzenia: 
piątek, 7 Wrzesień, 2018 - 12:30
Lokalizacja: 
ul. Kopernika 18A, Rzeszów

W tym roku grupy I i II wyjechały na wycieczkę do Centrum Rozrywki w Radymnie „Dinozekolandia”.

Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały spotkania z dinozaurami. Z zapałem paleontologów porównywały budowę ciała prehistorycznych zwierząt, ich potężne rozmiary, łapy czy zęby. Dzieci świetnie bawiły się na placach zabaw, wspinały się na olbrzymie dmuchane zjeżdżalnie, najodważniejsze z nich spacerowały w kuli na wodzie.

Wszyscy, bardzo zadowoleni i obdarowani pamiątkowymi figurkami dinozaurów, wracali z uśmiechem do domu.

Małgorzata Cesarz
Data wydarzenia: 
środa, 13 Czerwiec, 2018 - 00:00

W piękne piątkowe popołudnie w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Przedszkolaki z dwóch najmłodszych grup, Skarby Bł. Edmunda i Kwiatki Bożej Matki, zaprezentowały przedstawienie „Zawody naszych rodziców”. Przygotowania do świętowania Dnia Mamy i Taty były utrzymywane w sekrecie (aby nie zepsuć niespodzianki). Dzieci wcieliły się m.in. w rolę uroczych kuchareczek, dzielnych żołnierzy, pracowitych ogrodników i ogrodniczek, zabieganych sekretarek i ich szefów, odważnych strażaków, a także kreatywnych fryzjerek. Odegrane scenki podkreślały, jak ważna i potrzebna jest praca wykonywana przez rodziców. Przedszkolaki z wielką pasją i wdziękiem tańczyły, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Na koniec wręczyły rodzicom wykonane przez siebie laurki. Dzieci, nagrodzone gromkimi brawami, radośnie uściskały wzruszone mamusie i tatusiów.

Małgorzata Cesarz

Data wydarzenia: 
piątek, 25 Maj, 2018 - 15:00

W piękne majowe popołudnie kilkoro 5 i 6 letnich dzieci z 3, 4, 5 i 6 grupy, przybyło do przedszkola na szczególny konkurs o nazwie "Mistrz Pięknej Mowy". Został on zorganizowany przez p. Hannę Wróbel
i p. Justynę Mach, aby promować literaturę dziecięcą, rozwijać uzdolnienia recytatorskie i umiejętność pięknej wymowy dzieci. Każdy uczestnik musiał wykonać zadania logopedyczne z zakresu sprawności artykulacyjnej aparatu artykulacyjnego, a także zaprezentować scenkę teatralną do wcześniej przygotowanego wiersza. Ponadto powtarzał 2 wylosowane zdania-łamańce językowe.

Powołane na potrzeby konkursu jury, oceniało: dykcję, pomysłowość przedstawienia teatralnego, piękne wypowiadanie zdań- łamańców językowych.

Laureatkami I miejsca zostały ex aequo: Zuzanna Szyszka i Iga Mytych.

Do konkursu dzieci były zgłoszone i przygotowywane przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu sukcesów w innych konkursach! 

Hanna Wróbel i Justyna Mach
Data wydarzenia: 
czwartek, 10 Maj, 2018 - 15:30
Lokalizacja: 
Przedszkole Publiczne św. Józefa

W kwietniowy poranek udaliśmy sie z 9 osobową grupą małych aktorów do przedszkola sióstr służebniczek w Łańcucie, ponieważ zostaliśmy zaproszeni do udziału w Przeglądzie Twórczości poświęconej
bł Edmundowi Bojanowskiemu
. Tegoroczna edycja została rozszerzona o taniec, recytacje i scenki teatralne. Nasze przedszkolaki przygotowane pod okiem s. Ireny Jagodzińskiej, p. Hanny Wróbel, p. Justyny Mach, zaprezentowały program słowno-muzyczno-taneczny pt. "Prostego życia dar". Dzieci w wypowiadanych słowach i tańcu, ukazały piękno duszy ojca Edmunda. Ten wielkopolski ziemianin, chociaż żył w XIX wieku, zostawił aktualne przesłanie także dla nas - musimy dobrze wykorzystać darowane nam życie, bo : "Teraz jest nasz czas......czas na dobroć!"

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie przeglądu i wspaniałą gościnę siostrom z Łańcuta
oraz wszystkim pracownikom tego przedszkola!

Hanna Wróbel i Justyna Mach

 

Data wydarzenia: 
sobota, 26 Maj, 2018 - 09:00

Z okazji święta patrona naszego przedszkola - św. Józefa - został zorganizowany już 6 Przegląd Twórczości poświęcony Jego osobie. Podobnie jak w ubiegłym roku, również teraz dzieci z przedszkoli sióstr służebniczek prowincji przemyskiej, mogły poprzez śpiew, taniec, scenki teatralne i recytacje wyrazić miłość i przywiązanie do opiekuna Pana Jezusa. W otoczeniu scenerii odzwierciedlającej nazaretański dom Świętej Rodziny, pięknie prezentowały się wszystkie występujące przedszkolaki. Dzięki wysiłkowi sióstr i pań oraz zaangażowaniu dzieci, doświadczyliśmy wielu wspaniałych wrażeń artystycznych, za które bardzo dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich,
którzy przyczynili sie do zorganizowania tego przeglądu!

Data wydarzenia: 
środa, 21 Marzec, 2018 - 09:00
Lokalizacja: 
Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie, ul. Witolda 11 a

Strony

Godziny pracy

dni powszednie
6.30 - 17.00

Płatności

Nasz YouTube

Subskrybuj