Kalendarium

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Wydarzenia

Tegoroczne ferie w naszej placówce zostały ubogacone wyjątkowym spotkaniem z niezwykłymi gośćmi.
11 lutego do przedszkola zawitały niesamowite panie, które swą pasją do edukacji zarażają dzieciaki.
Tym razem przeniosły wszystkich w tajemniczy świat dalekiego wschodu. „W dalekiej Azji… czyli ruszamy w podróż do Japonii” - taki tytuł miały warsztaty prowadzone przez panią Agnieszkę Haremzę, Cecylię Wilk oraz Barbarę Wilk, które tworzą firmę AC Edukacja.

Doczekaliśmy wspaniałych czasów, w których nasza Ojczyzna świętuje okrągłą 100-ną rocznicę, od kiedy na nowo pojawiła się na mapach świata. Z tej okazji podjęliśmy w przedszkolu szereg inicjatyw, aby uczcić nasz kraj, kształtować postawę patriotyczną u dzieci i przywiązanie do Niej, a także przedstawić im patriotyzm jako jedną z najważniejszych wartości w życiu.

Wrzesień jest dla Polaków miesiącem szczególnym, ze względu na rocznicę wybuchu II wojny światowej, bohaterską obronę i dzieje naszego kraju podczas okupacji niemieckiej. Wspominamy też licznych Polaków, którzy z narażeniem własnego życia pomagali prześladowanym Żydom. Najbardziej rozpoznawalną polską Sprawiedliwą wśród Narodów Świata jest Irena Sendlerowa. W tym strasznym wojennym okresie, niosła pomoc żydowskim dzieciom.

W tym roku grupy I i II wyjechały na wycieczkę do Centrum Rozrywki w Radymnie „Dinozekolandia”.

Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały spotkania z dinozaurami. Z zapałem paleontologów porównywały budowę ciała prehistorycznych zwierząt, ich potężne rozmiary, łapy czy zęby. Dzieci świetnie bawiły się na placach zabaw, wspinały się na olbrzymie dmuchane zjeżdżalnie, najodważniejsze z nich spacerowały w kuli na wodzie.

Wszyscy, bardzo zadowoleni i obdarowani pamiątkowymi figurkami dinozaurów, wracali z uśmiechem do domu.

W piękne piątkowe popołudnie w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Przedszkolaki z dwóch najmłodszych grup, Skarby Bł. Edmunda i Kwiatki Bożej Matki, zaprezentowały przedstawienie „Zawody naszych rodziców”. Przygotowania do świętowania Dnia Mamy i Taty były utrzymywane w sekrecie (aby nie zepsuć niespodzianki). Dzieci wcieliły się m.in.

Z okazji święta patrona naszego przedszkola - św. Józefa - został zorganizowany już 6 Przegląd Twórczości poświęcony Jego osobie. Podobnie jak w ubiegłym roku, również teraz dzieci z przedszkoli sióstr służebniczek prowincji przemyskiej, mogły poprzez śpiew, taniec, scenki teatralne i recytacje wyrazić miłość i przywiązanie do opiekuna Pana Jezusa. W otoczeniu scenerii odzwierciedlającej nazaretański dom Świętej Rodziny, pięknie prezentowały się wszystkie występujące przedszkolaki.

Stanley Kirubakaran i Jyothi Rani to małżeństwo pochodzące ze wschodniej części Indii. Historia mówiąca w jaki sposób poznaliśmy się jest długa więc wyjątkowo zostanie tu pominięta. Stanley jako pastor protestancki zwrócił się do nas o pomoc w zorganizowaniu paczek dla ubogich dzieci z ich regionu. Do tej pory tę pomoc otrzymywali od kanadyjskiej grupy charytatywnej tzw. Samaritan’s Purse. Jest to organizacja działająca na szeroką skalę.

W październiku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej przedszkolnej rodziny. Wszystkie dzieci, które w tym roku szkolnym dołączyły do Przedszkola Św. Józefa, zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Akademia odbyła się w sali widowiskowej Instytutu Teologiczno – Pastoralnego w Rzeszowie. Dzieci, bardzo przejęte i podekscytowane swoim pierwszym występem, z uśmiechem wkroczyły na scenę.

Strony

Godziny pracy

dni powszednie
6.30 - 16.30

Nasz adres

Location map

Płatności

Nasz YouTube

Subskrybuj