Kalendarium

p w ś c p s n
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Nowości

 • Ogłoszenia
 • - Ogłoszenie

  Wydarzenia

  Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie. Nadesłane prace są świadectwem, że osoba Jana Pawła II jest Wam bliska. Cieszy nas zaangażowanie całych rodzin w przybliżanie dzieciom sylwetki świętego oraz jego nauczania. "Niebo jest dla tych, którzy są tak prości jak dzieci, tak pełni zawierzenia jak one, tak pełni dobroci i czyści. Tylko tacy mogą odnaleźć w Bogu swojego Ojca" Jan Paweł II.

   

  Wszystkie prace zostały nagrodzone. Nagrody są do odebrania w przedszkolu.

   

  Konkursowe prace do obejrzenia w pliku pdf, w zakładce "Ogłoszenia"

   

  Data wydarzenia: 
  czwartek, 18 Czerwiec, 2020 - 14:30

  Tegoroczne ferie w naszej placówce zostały ubogacone wyjątkowym spotkaniem z niezwykłymi gośćmi.
  11 lutego do przedszkola zawitały niesamowite panie, które swą pasją do edukacji zarażają dzieciaki.
  Tym razem przeniosły wszystkich w tajemniczy świat dalekiego wschodu. „W dalekiej Azji… czyli ruszamy w podróż do Japonii” - taki tytuł miały warsztaty prowadzone przez panią Agnieszkę Haremzę, Cecylię Wilk oraz Barbarę Wilk, które tworzą firmę AC Edukacja.
  Dzieci nie tylko poznały Azję z jej położenia na mapie i ciekawostek, ale same mogły poczuć się jak mieszkańcy Japonii, ucząc się kilku liter japońskich. Przez zabawę uczyły się witać i żegnać zgodnie w tamtejszą tradycją oraz poznały zwyczaje tego regionu świata. Uatrakcyjnieniem warsztatów był oryginalny strój japoński, w którym zaprezentowała się pani Basia.
  Dzieci z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, których najmilszą i najzabawniejszą częścią było wykonanie czapki techniką origami, co zostało uwieńczone na pamiątkowych zdjęciach.

  s. Justyna Sieniawska

  Data wydarzenia: 
  poniedziałek, 11 luty, 2019 (Całodzienne)

  Doczekaliśmy wspaniałych czasów, w których nasza Ojczyzna świętuje okrągłą 100-ną rocznicę, od kiedy na nowo pojawiła się na mapach świata. Z tej okazji podjęliśmy w przedszkolu szereg inicjatyw, aby uczcić nasz kraj, kształtować postawę patriotyczną u dzieci i przywiązanie do Niej, a także przedstawić im patriotyzm jako jedną z najważniejszych wartości w życiu.
  Pod opieką p. Haliny Kozłowskiej, p. Anny Hawro i p. Sylwii Szymańskiej został przeprowadzony w czterech najstarszych grupach (dzieci 5 i 6 letnie) konkurs "Kocham Polskę", w ramach którego powstały prace plastyczne inspirowane piosenką patriotyczną.
  Kilkoro rodziców z dziećmi zaangażowało się do konkursu fotograficznego "Moja mała Ojczyzna", którego koordynatorkami były p. Małgorzata Cesarz i p. Andżelika Tereszkiewicz.
  S. Justyna Sieniawska wraz z p. Jolantą Demkiewicz zorganizowały Przedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej, w którym mogły wziąć udział wszystkie przedszkolaki, przygotowane pod okiem swoich rodziców.
   W miesiącu listopadzie nauczycielki zadbały, aby wraz z dziećmi odwiedzić miejsca pamięci narodowej i mogiły żołnierzy, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. W grupach poruszane były tematy patriotyczne, przedstawiono dzieciom symbole narodowe i ukazywano historię naszego kraju.
  W dniu 9.11.2018, grupa 3 pod opieką s. Barbary Dereń przygotowała dla pozostałych dzieci przedstawienie ukazujące dzieje naszego kraju, a po nim cała przedszkolna wspólnota wzięła udział w akcji "Bijemy rekord dla Niepodległej" i pięknie wyśpiewała 4 zwrotki polskiego hymnu narodowego. Splendoru uroczystości dodały biało-czerwone stroje, w które były ubrane dzieci.
  Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej "Piękna nasza Polska cała", zorganizowanym w przez Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Budziwoju. Na scenie jako reprezentanci naszej placówki wystąpili: solista Mikołaj Zawadzki w piosence "Piesń o wodzu miłym" oraz dwa zespoły rodzinne: państwo Barbara i Jarosław Prusowie z córkami w utworze "Jak szło wojsko raz ulicą" i pani Ewelina Oczoś z córką i synem w piosence "Matczyne ręce".

  Data wydarzenia: 
  niedziela, 11 Listopad, 2018 (Całodzienne)

  Wrzesień jest dla Polaków miesiącem szczególnym, ze względu na rocznicę wybuchu II wojny światowej, bohaterską obronę i dzieje naszego kraju podczas okupacji niemieckiej. Wspominamy też licznych Polaków, którzy z narażeniem własnego życia pomagali prześladowanym Żydom. Najbardziej rozpoznawalną polską Sprawiedliwą wśród Narodów Świata jest Irena Sendlerowa. W tym strasznym wojennym okresie, niosła pomoc żydowskim dzieciom. Dla upamiętnienia tej niezwykle odważnej kobiety i wielu innych osób, które wraz z nią niosły pomoc zamkniętym w gettcie warszawskim ludziom, powstał w Rzeszowie, przy ul. Kopernika 18A , mural. Inicjatorem jego powstania było Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów z Markowej. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Obraz powstał na budynku znajdującym się na obszarze, gdzie w czasie wojny znajdowało się rzeszowskie getto, a obecnie w pobliżu jest park i plac poświęcony jego ofiarom.

  Uroczyste otwarcie muralu, uświetnili swoją obecnością: córka Ireny Sendlerowej – Janina Zgrzembska, rzecznik praw dziecka - Marek Michalak, podkarpacka  kurator oświaty - Małgorzata Rauch, dyrektor oddziału IPN w Rzeszowie - Dariusz Iwaneczko oraz wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko. Wśród zgromadzonej młodzieży była także delegacja dzieci z naszego przedszkola, które wyróżniały się swoimi strojami galowymi. Przedszkolaki miały zaszczyt rozmawiać z panią Janiną oraz rzecznikiem praw dziecka.

  W nawiązaniu do bohaterskiej postawy Ireny Sendlerowej, która ratowała najmłodszych dotkniętych piekłem wojny, nie mogło zabraknąć na tej uroczystości naszych przedszkolaków. Pragniemy, jako wychowawcy tej placówki wpajać dzieciom najpiękniejsze wartości i ideały oraz uczyć poszanowania dla ludzkiego życia.

  Hanna Wróbel i Justyna Mach
  Data wydarzenia: 
  piątek, 7 Wrzesień, 2018 - 12:30
  Lokalizacja: 
  ul. Kopernika 18A, Rzeszów

  W tym roku grupy I i II wyjechały na wycieczkę do Centrum Rozrywki w Radymnie „Dinozekolandia”.

  Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały spotkania z dinozaurami. Z zapałem paleontologów porównywały budowę ciała prehistorycznych zwierząt, ich potężne rozmiary, łapy czy zęby. Dzieci świetnie bawiły się na placach zabaw, wspinały się na olbrzymie dmuchane zjeżdżalnie, najodważniejsze z nich spacerowały w kuli na wodzie.

  Wszyscy, bardzo zadowoleni i obdarowani pamiątkowymi figurkami dinozaurów, wracali z uśmiechem do domu.

  Małgorzata Cesarz
  Data wydarzenia: 
  środa, 13 Czerwiec, 2018 (Całodzienne)

  W piękne piątkowe popołudnie w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Przedszkolaki z dwóch najmłodszych grup, Skarby Bł. Edmunda i Kwiatki Bożej Matki, zaprezentowały przedstawienie „Zawody naszych rodziców”. Przygotowania do świętowania Dnia Mamy i Taty były utrzymywane w sekrecie (aby nie zepsuć niespodzianki). Dzieci wcieliły się m.in. w rolę uroczych kuchareczek, dzielnych żołnierzy, pracowitych ogrodników i ogrodniczek, zabieganych sekretarek i ich szefów, odważnych strażaków, a także kreatywnych fryzjerek. Odegrane scenki podkreślały, jak ważna i potrzebna jest praca wykonywana przez rodziców. Przedszkolaki z wielką pasją i wdziękiem tańczyły, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Na koniec wręczyły rodzicom wykonane przez siebie laurki. Dzieci, nagrodzone gromkimi brawami, radośnie uściskały wzruszone mamusie i tatusiów.

  Małgorzata Cesarz

  Data wydarzenia: 
  piątek, 25 Maj, 2018 - 15:00

  W piękne majowe popołudnie kilkoro 5 i 6 letnich dzieci z 3, 4, 5 i 6 grupy, przybyło do przedszkola na szczególny konkurs o nazwie "Mistrz Pięknej Mowy". Został on zorganizowany przez p. Hannę Wróbel
  i p. Justynę Mach, aby promować literaturę dziecięcą, rozwijać uzdolnienia recytatorskie i umiejętność pięknej wymowy dzieci. Każdy uczestnik musiał wykonać zadania logopedyczne z zakresu sprawności artykulacyjnej aparatu artykulacyjnego, a także zaprezentować scenkę teatralną do wcześniej przygotowanego wiersza. Ponadto powtarzał 2 wylosowane zdania-łamańce językowe.

  Powołane na potrzeby konkursu jury, oceniało: dykcję, pomysłowość przedstawienia teatralnego, piękne wypowiadanie zdań- łamańców językowych.

  Laureatkami I miejsca zostały ex aequo: Zuzanna Szyszka i Iga Mytych.

  Do konkursu dzieci były zgłoszone i przygotowywane przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy!

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu sukcesów w innych konkursach! 

  Hanna Wróbel i Justyna Mach
  Data wydarzenia: 
  czwartek, 10 Maj, 2018 - 15:30
  Lokalizacja: 
  Przedszkole Publiczne św. Józefa

  W kwietniowy poranek udaliśmy sie z 9 osobową grupą małych aktorów do przedszkola sióstr służebniczek w Łańcucie, ponieważ zostaliśmy zaproszeni do udziału w Przeglądzie Twórczości poświęconej
  bł Edmundowi Bojanowskiemu
  . Tegoroczna edycja została rozszerzona o taniec, recytacje i scenki teatralne. Nasze przedszkolaki przygotowane pod okiem s. Ireny Jagodzińskiej, p. Hanny Wróbel, p. Justyny Mach, zaprezentowały program słowno-muzyczno-taneczny pt. "Prostego życia dar". Dzieci w wypowiadanych słowach i tańcu, ukazały piękno duszy ojca Edmunda. Ten wielkopolski ziemianin, chociaż żył w XIX wieku, zostawił aktualne przesłanie także dla nas - musimy dobrze wykorzystać darowane nam życie, bo : "Teraz jest nasz czas......czas na dobroć!"

  Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie przeglądu i wspaniałą gościnę siostrom z Łańcuta
  oraz wszystkim pracownikom tego przedszkola!

  Hanna Wróbel i Justyna Mach

   

  Data wydarzenia: 
  sobota, 26 Maj, 2018 - 09:00

  Z okazji święta patrona naszego przedszkola - św. Józefa - został zorganizowany już 6 Przegląd Twórczości poświęcony Jego osobie. Podobnie jak w ubiegłym roku, również teraz dzieci z przedszkoli sióstr służebniczek prowincji przemyskiej, mogły poprzez śpiew, taniec, scenki teatralne i recytacje wyrazić miłość i przywiązanie do opiekuna Pana Jezusa. W otoczeniu scenerii odzwierciedlającej nazaretański dom Świętej Rodziny, pięknie prezentowały się wszystkie występujące przedszkolaki. Dzięki wysiłkowi sióstr i pań oraz zaangażowaniu dzieci, doświadczyliśmy wielu wspaniałych wrażeń artystycznych, za które bardzo dziękujemy.

  Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich,
  którzy przyczynili sie do zorganizowania tego przeglądu!

  Data wydarzenia: 
  środa, 21 Marzec, 2018 - 09:00
  Lokalizacja: 
  Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie, ul. Witolda 11 a

  Stanley Kirubakaran i Jyothi Rani to małżeństwo pochodzące ze wschodniej części Indii. Historia mówiąca w jaki sposób poznaliśmy się jest długa więc wyjątkowo zostanie tu pominięta. Stanley jako pastor protestancki zwrócił się do nas o pomoc w zorganizowaniu paczek dla ubogich dzieci z ich regionu. Do tej pory tę pomoc otrzymywali od kanadyjskiej grupy charytatywnej tzw. Samaritan’s Purse. Jest to organizacja działająca na szeroką skalę. Rodziny z różnych krajów świata przygotowują prezenty w pudełkach po butach według określonych wytycznych.  Niestety, po wprowadzeniu radykalnych rządów w Indiach paczki te nie docierały do dzieci. Pomysł, by zrobić coś na wzór tej organizacji wyszedł od Stanleya i na początku wydawał się nierealny. Okazało się jednak, że dobroci i ludzkiej życzliwości nie zatrzymają żadne granice. Odpowiedź rodziców i dzieci naszego przedszkola była niesamowita! Ofiarowanych rzeczy, niespodzianek, zabawek było bardzo dużo. Wysłaliśmy pocztą lotniczą 3 ogromne paczki do Indii. Radość tamtych dzieci była bardzo duża i z relacji Jyothi i Stanleya wynikało, że Polska dzięki temu stałą im się bliższa.

  Serdecznie i z całego serca dziękujemy za pomoc okazaną i wszystkie prezenty, które ucieszyły dzieci z tak dalekiego kraju jakim są Indie.

  s. Justyna Sieniawska

  Data wydarzenia: 
  poniedziałek, 1 Styczeń, 2018 (Całodzienne)

  Strony

  Godziny pracy

  dni powszednie
  6.30 - 16.30

  Nasz adres

  Location map

  Płatności

  Nasz YouTube

  Subskrybuj