Kalendarium

p w ś c p s n
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Wydarzenia

Stanley Kirubakaran i Jyothi Rani to małżeństwo pochodzące ze wschodniej części Indii. Historia mówiąca w jaki sposób poznaliśmy się jest długa więc wyjątkowo zostanie tu pominięta. Stanley jako pastor protestancki zwrócił się do nas o pomoc w zorganizowaniu paczek dla ubogich dzieci z ich regionu. Do tej pory tę pomoc otrzymywali od kanadyjskiej grupy charytatywnej tzw. Samaritan’s Purse. Jest to organizacja działająca na szeroką skalę.

W październiku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej przedszkolnej rodziny. Wszystkie dzieci, które w tym roku szkolnym dołączyły do Przedszkola Św. Józefa, zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Akademia odbyła się w sali widowiskowej Instytutu Teologiczno – Pastoralnego w Rzeszowie. Dzieci, bardzo przejęte i podekscytowane swoim pierwszym występem, z uśmiechem wkroczyły na scenę.

W tym roku zaprosiliśmy przedszkolaki do udziału w Przeglądzie Twórczości Artystycznej zatytuowanym
"Z wartościami za pan brat przedszkolaki idą w świat". Na potrzeby tego przedsięwzięcia został opracowany zestaw wierszy i piosenek dostosowanych do tematyki oraz wieku dzieci.
Do przeglądu przedszkolaki zostały przygotowane przez swoich rodziców. Pięknie zaprezentowały sie w obu formach artystycznego wyrazu, tj. w recytacji i śpiewie.
Nad całością czuwały panie: Hanna Wróbel i Justyna Mach.

W lutym w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs zatytuowany "Bajki i bajeczki przedszkolaka".
Jego celem było stworzenie książeczki dla dzieci o dowolnej tematyce.
Koordynatorką przedsięwzięcia została pani Małgorzata Cesarz.
Istotnym elementem był rodzinnych charakter konkursu, ponieważ prace stanowiły wspólne dzieło dzieci i ich rodziców.
Ocenie podlegała treść bajki oraz jej wykonanie.
Serdecznie gratulujemy zaangażowania i pomysłowości! 

W tym roku przedszkolnym, z racji zbliżających się ferii zimowych, Święto Babci i Dziadka obchodziliśmy dość wcześnie. Z tej okazji nasze przedszkolaki wraz z gronem pedagogicznym i s. dyrektor przygotowały przedstawienia jasełkowe, które odbyły się w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym. W pierwszym dniu wystąpiły dzieci z grup:

V - „Promyczki dobroci”

III - „Apostołowie Radości”’

I – „Kwiatki Bożej Matki”.

Z okazji zbliżającego sie Święta Niepodległości, siostry marianki zorganizowały w swojej placówce Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej. W tym roku do występu zaproszeni byli soliści. Z naszego przedszkola na przegląd udały się Liliana Szyszka z gr. IV, która zaprezentowała utwór​ "Jedenasty listopada" oraz Lena Nowak z gr.VI, z piosenką "Biały orzeł". Do występu dziewczynki zostały przygotowane przez p. Marzenę Wiśniewską, która wraz z s. dyrektor Ireną Jagodzińską, towarzyszyła dzieciom podczas przeglądu. Występy naszych solistek zostały nagrodzone gromkimi brawami.

W środowe, wrześniowe popołudnie licznie zgromadzili się w naszym parafialnym kościele rodzice i dzieci. Wraz z siostrami i pracownikami pragnęli oddać cały nowy rok pracy, zabawy i nauki w przedszkolu pod opiekę Jezusa i Maryi. Liturgii przewodniczył x. Marcin Olszewski. Kapłan przypomniał dzieciom, że każdego dnia powinny okazywać wdzięczność swoim rodzicom. Pogratulował przedszkolakom pięknego śpiewu. W oprawę Eucharystii włączyli się rodzice dzieci z gr. VI. Stroną muzyczną zajęły się: s. Justyna Sieniawska i s. Beata Zegar oraz p. Marzena Wiśniewska. Po uroczystym błogosławieństwie s.

Tegoroczny Dzień Dziecka był szczególny dla przedszkolaków z naszej placówki. Rano wyjechaliśmy do rzeszowskiej katedry, na spotkanie z ks. bp. Janem Wątrobą. Wraz z nami we wspólnej Eucharystii uczestniczyły dzieci z przedszkoli katolickich miasta Rzeszowa i okolic. Radość ze spotkania z obu stron była wielka. Dzieci i siostry zaangażowały się w oprawę Mszy św. O stronę muzyczną zadbał x. Grzegorz Kida wraz z zespołem, za co serdecznie im dziękujemy. Ksiądz biskup wyraził nadzieję, że to spotkanie stanie sie początkiem nowej tradycji.

Strony

Godziny pracy

dni powszednie
6.30 - 16.30

Nasz adres

Location map

Płatności

Nasz YouTube

Subskrybuj