Błogosławiony
Edmund Bojanowski

Kalendarium

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Kącik pedagoga

Zapewne wiele razy słyszeliśmy, że śmierć jest częścią życia.
Dla nas - osób dorosłych - które wiele razy zetknęły się z sytuacją odejścia bliskich osób, jest to najczęściej (pomijając aspekt emocjonalny) sprawa oczywista. Dla naszych pociech, które dopiero uczą się świata i porządku jaki w nim panuje, nie jest to jeszcze takie czytelne. Pokazanie dzieciom, jak wygląda cykl życia jest naszym - dorosłych, a przede wszystkim rodziców - obowiązkiem.

Nadszedł upragniony przez dzieci grudzień, miesiąc w którym niejednokrotnie zasypywane są mnóstwem prezentów i smakołyków. Wcześniej napisały lub narysowały listy zaadresowane do św. Mikołaja, w których pokazały swoje wymarzone prezenty. Każdy człowiek, nie tylko małe dziecko, ma marzenia i dąży do ich spełnienia. Czy jednak dobrze jest spełnić wszystkie pragnienia naszych pociech? Czy koniecznie musimy sprawić, żeby w paczuszkach mikołajkowych i świątecznych, była zawarta cała lista życzeń dziecka?

Zabawa jest nie tylko podstawową formą aktywności małego dziecka, ale także bardzo ważnym elementem jego rozwoju.
W czasie jej trwania nasza pociecha rozwija przecież motorykę dużą i małą, procesy spostrzegania, pamięci, myślenia, a także wyobraźnię i mowę.
Kiedy bawi się z innymi dziećmi wchodzi z nimi w relacje, co służy rozwojowi umiejętności społecznych

Bardzo często można zauważyć, że dzieci przedszkolne trzymają narzędzia do pisania w niewłaściwy sposób. Warto zaobserwować jak robi to dziecko i starać się wyrobić u niego prawidłowy chwyt jak najszybciej, ponieważ dużo trudniej jest zlikwidować utrwalone nawyki. Właściwie trzymany ołówek powinien znajdować się między kciukiem, a palcem wskazującym, który przytrzymuje ołówek we właściwym miejscu. Pomocne w nauce mogą okazać się nakładki, które ułatwiają wyrobienie właściwego nawyku trzymania.

W naszym przedszkolu zatrudniony jest pedagog pani Justyna Mach, która zajmuje się m.in. udzielaniem pomocy psychologiczno-pedagogicznej na terenie placówki. Oprócz prowadzenia zajęć z dziećmi, w sprawach wychowawczych i dydaktycznych służy radą rodzicom naszych podopiecznych. 

W sprawach konsultacji prosimy o kontakt mailowy: justyna.mach.przedszkole@poczta.fm.

Poniżej harmonogram pracy pedagoga:

​Poniedziałek 7.45-12.30

Nie ma nic wspanialszego dla dziecka niż wspólnie spędzony z rodzicem czas.

Ważne, aby każdy z rodziców, czyli zarówno mama jak i tato znaleźli choć chwilkę czasu – najlepiej każdego dnia – i poświęcili go swojemu dziecku. 

Watro spędzić go tak jak o to prosi nasza pociecha, np. czytając, malując, grając w gry planszowe, układając klocki, puzzle czy po prostu przytulając się i baraszkując.

Dzieci pomiędzy 3 a 6 rokiem życia mają najczęściej silną potrzebę przebywania z rówieśnikami, dlatego przedszkole jest dla nich tak ważne.

Nie od razu jednak bawią się wspólnie. U większości trzy- i czterolatków dominują zabawy samotne lub też równoległe, tzn. że dziecko obserwuje zabawę kogoś innego i ją naśladuje, ale bawi się oddzielnie.

Dopiero dzieci pięcioletnie wolą zabawy społeczne: 

- wspólne - dzieci bawiąc się razem odgrywają swoje role, na przykład lekarza, pielęgniarki i pacjenta

Strony

Godziny pracy

dni powszednie
6.30 - 17.00

Płatności

Nasz YouTube

Subskrybuj